بخش لاغری مطب

انواع خدمات درمانی که در بخش لاغری مطب صورت می‌پذیرد، شامل موارد زیر است:

 • کویتاسیون (Cavitation)
 • آر-اف لیپولیز (RF Lipolysis)
 • آر-اف لیفت (RF Lifting)

کویتاسیون روشی نوین برای درمان چاقی موضعی

کویتیشن یک دستگاه جدید برای اصلاح چاقی‎های موضعی در بیماران غیرچاق می‎‎باشد. در این دستگاه، از امواج مافوق صوت (اولتراسوند) با فرکانس بالا، برای کاهش لایه‌های چربی استفاده می‌شود.

امواج اولتراسوند می‌توانند به آسانی از طریق بافت پارانشیمال نرم نظیر بافت چربی عبور کنند. انرژی اولتراسوند با ایجاد فشار منفی در بافت و افزایش سایز ریزحبابهای موجود در سلولهای چربی و ایجاد ارتعاش در آن‌ها باعث آسیب به غشای سلول‌های چربی می‌شود و این سلول‌ها را تخریب می‌کند. هم‌چنین به دلیل ایجاد اثر گرمایی در بافت، افزایش متابولیسم بافتی و جریان خون و درناژ لنفاوی اتفاق می‌افتد.

عوارض جانبی به حساسیت به لمس گذرا، کبودی، و ادم محدود شده است.

مدت درمان: ۸-۱۲ جلسه ۳۰-۶۰ دقیقه با توجه به موضع و فاصله بین جلسات حداقل ۴-۱۰ روز

منع استفاده: افرادی که در بدن خود دستگاه‌های فلزی مانند Pacemaker (ضربان‌ساز یا باطری) دارند که ممکن است با امواج آن تداخل کند، ضخامت چربی زیر پوستی کمتر از ۱ سانتی‌متر، سابقه لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی، عفونت یا زخم پوستی، بیماری‌های خون‌ریزی دهنده و التهاب، سرطان، بيماري سل، بيماري‌هاي شديد کبدي يا کليوي، فتق شکمي، زنان باردار

تکنولوژی RF بهترین روش غیرتهاجمی در بهبود افتادگی پوست بعد از عمل گاستریک بای‌پس

به دنبال جراحی بای پس، بیماران حدود ۷۰ درصد وزن اضافه خود را در ۲ سال اول از دست می‌دهند. اما پوست بدن توانایی مطابقت با این کاهش وزن زیاد را ندارد که منجر به افتادگی و از دست رفتن قوام پوست می‌شود. برای حفظ قوام پوست روش‌هایی وجود دارد از جمله: داشتن فعالیت فیزیکی، استفاده از دستگاه‌های Body contouring غیرتهاجمی که در میان دستگاههای غیرتهاجمی، تکنولوژی RF به دلیل عملکردی که در رفع افتادگی پوست، سفت کردن و برطرف کردن چین و چروک پوست دارد، بعد از عمل می‌تواند مؤثر باشد. اما این دستگاه در مواردی که افتادگی شدید باشد تأثیر چندانی ندارد. در این مواقع از عمل جراحی استفاده میشود.

مراحل درمان:

ابتدا ویزیت توسط آقای دکتر نعمتی متخصص تغذیه انجام شده و لزوم یا عدم لزوم این روش‌ها برای فرد تعیین می‌شود. سپس مشاوره حضوری رایگان با کارشناسان مربوطه در محل مطب انجام میشود، و متعاقبا درمان مناسب برای مراجعه‌کننده انتخاب و بسته به موضع درمان که ممکن است ناحیة شکم، پشت، ران، بازو و یا صورت و غبغب باشد یک یا چند تا از درمان‌های نام برده در بالا برای فرد در نظر گرفته میشود. پس از مشاوره و ارائة توضیحات لازم، پرونده تشکیل شده و روزهای مراجعة فرد در جدولی تنظیم میگردد.

چند نکته مهم:

 • دوره درمان کامل و استاندارد برای هر موضع، ده جلسه دو مرحله‌ای است. یعنی فرد لازم است هر هفته دوبار، و مجموعا بیست بار طی سه ماه مراجعه داشته باشد.
 • درمانی که انجام می‌شود، کاملا بدون درد است و بر اساس شواهد علمی عارضه شناخته شده‌ای وجود ندارد.
 • این نوع درمان از طریق ارسال امواج رادیویی و مافوق صوت، به زیر پوست، موجب شکسته شدن سلول‌های چربی و دفع طبیعی آن‌ها از بدن می‌گردد.
 • میزان کاهش سایز در یک دوره کامل در ناحیة شکم، در صورت توجه به رژیم غذائی مناسب و انجام فعالیت بدنی توصیه شده، معمولا بین ۵ تا ۱۵ سانتی‌متر کاهش در ناحیه شکم می‌باشد. در نواحی دیگر این میزان کمتر می‌باشد.
 • موفقیت درمان به همکاری خود فرد مراجعه‌کننده نیز بستگی دارد. کاری که نیاز است خود فرد در طول دوره درمان انجام دهد، عبارت است از فعالیت بدنی، حداقل سه بار در هفته و هربار به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه، نوشیدن آب و مایعات فراوان، رعایت رژیم کم‌چرب و کم‌کالری.
 • در طول دوره درمان، فرد مراجعه‌کننده می‌تواند از راهنمایی‌های اپراتور دستگاه استفاده کند.
 • هم‌چنین در این مدت، خدمات دیگری شامل گرفتن نوار ترکیب بدن ارائه می‌شود که عبارت است از محاسبه تناسب وزن و قد، درصد چربی و ماهیچه و آب بدن.
 • کارکنان این قسمت کارشناس ارشد فیزیولوژی و تغذیه بالینی می باشند.

قسمت لاغری موضعی هر روز هفته و از ساعت ۸ صبح تا ۸ بعد از ظهر خدمات ارائه می‌دهد.

تلفن مستقیم بخش مشاوره لاغری موضعی: ۳۸۴۲۸۰۸۰-۰۵۱